DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Novinky/News/События

  
 
 
 
Olexa von Grass*DE
 
 
* 25. 02. 2013
 
matka: Dia Mantha v. Grass*DE
 
otec: Gr. Ch. Tsar Blu's Zamori* USA
 
 
 
 
 
 

 

Vítáme vás v novém roce 2014
V uplynulém roce jste nás na výstavách asi mnohokrát nepotkali, jedinou velkou událostí byla naše nová kočička Olexa von Grass*DE
Letos se snad polepšíme a s Charismou nebo právě Olexou vyrazíme sbírat výstavní úspěchy
 

 

06. ledna 2013
Letošní výstavní rok naše Charisma začala skvěle - na sobotní MVK Ostrava ve třídě championů získala CACIB, Best in Variety a vítězství v  Best in Show!!! ♥♥♥
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

24. prosince 2012

Krásné vánoce vám všem a do Nového roku 2013 jen to nejlepší přeje Russo Bello*CZ
 
 
 

14. října 2012

 
Po mateřské přestávce se Charisma zúčastnila opět výstavy a to v nových prostorech výstavní haly Gong v Ostravě - Vítkovicích.
Návrat se povedl a ode dnešního dne se pyšní titulem champion - skvělá výstava a velká gratulace!
 

17. září 2012

 
 
 
 
 

7. srpna 2012
..a zase jsme o kousek povyrostly
 
 
 
 
                             
 
♥♥♥
 

26. července 2012

Naši kluci v Našich kočkách 08/2012 :o)

 

 

7. července 2012

..naše malé slečny..

  

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


23. června 2012

kluci naposledy spolu - MVK Brno..

 

 

 


12. června 2012
.. a tady jsou naši nejmenší ♥
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

12. června 2012
.. odpolední relax
 


 
 
 

21. května 2012

 
 
 
 
 
 
 
             ♥ ♥ ♥ 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

21. května 2012

 
                                      Naši tři kluci ♥
 
 
 
 

14. května 2012

 14. května se nám narodila tři krásná koťátka
 holčičky ♥♥♥
 
šťastnými rodiči jsou Charisma von Grass*DE a GIC Hammer Kaptown*RU
 
 
 

10. května 2012
 
 
                               
 
 
              
 
                                         ... sladké sny ♥ ♥ ♥
 
 
 
 

26. dubna 2012
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
            ..... a zase jsme o kousek povyrostli
 
 
 

 
7. dubna 2012
 
         
 
 
 
 
 
 
 
 
        
 
     ..už máme tři týdny a takhle jsme vyrostli..
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

30. března 2012

...tak už se pomalu rozkoukáváme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mamina se nás hlídá, takže fotek moc zatím nemáme ♥

 

24. března 2012
 
17. března 2012 se nám narodila  první koťátka!!
Šťastnými rodiči jsou GIC Natea Fahrus a GIC Hammer Kaptown
... a tady už máme týden a vypadá to, že jsme samí kluci
 
 
 
 
 
 
 
                
 
 
 
 
 
 
 
 

15. března 2012

Vše nejlepší k narozeninám, Chari ♥♥♥
 
 
 
 
 
 

 
 
 
     Charisma v. Grass, DE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

04. března 2012

 
Tento březnový víkend se konala mezinárodní výstava koček v Praze..tak jak je již naším zvykem, alespoň jednou za rok se vydáme i na výstavy, které se pořádají v Čechách. 
Po oba dny se v Kongresovém centru sešlo na 369 koček od 242 vystavovatelů. V neděli se v ruských modrých představili čtyři zástupci z pěti přihlášených. 
Charisma ve třídě otevřené získala druhého CACe, Ex1 a Best in Variety.
Společnost jí dělala i naše odznaková ruská kočička Bibiana, obě si vystavování moc užily a moc oběma děkujeme ♥
 

23. února 2012

 
"Naše kočky 03/2012" a Charisma v. Grass*DE
 
            
 
 
 

27. ledna 2012

 
              
 
 
..naše Charisma v. Grass*DE 
v časopise "Naše kočky"
 
 
 

 

21. ledna 2012
 
Naši východní sousedé uspořádali o tomto lednovém víkendu I. a II. MVK v Košicích, ve spolupořadatelství s ostřílenými organizátory ze Žiliny - a hned v úvodu musíme smeknout a pochválit celou organizaci výstavy. Množství návštěvníků, kteří se přišli na chlupaté čtyřnožce podívat bylo neuvěřitelné množství, snad srovnatelné jen s olomouckými výstavami, které bývají jedny z největších na Moravě. Celkem bylo přihlášeno přes 180 koček a i sestava posuzovatelů a množství sponzorů naznačovala, že to bude jedna z velmi vydařených výstav. 
Za naši chovnou stanici se představila naše "nejmenší" Charisma - nyní už mezi dospělými kočkami, ve třídě otevřené. I přes únavné cestování se předvedla velmi klidně a pohodově a získala Ex1, Best in Variety a nominaci do Best in Show, kde nás o jeden hlas porazila modrá britská kočka. 
Výstava byla jedním slovem skvělá, i přes vzdálenost, která nás od Košic dělí, tak se zde na příští výstavě určitě potkáme. Ještě jednou velký dík organizátorům, v čele s Katkou Bálikovou
 

7. ledna 2012

 
 
   Nový výstavní rok každoročně zahajuje nedaleká Ostrava a ani letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 7. a 8. ledna se koná již XXIX. a XXX. mezinárodní výstava koček všech plemen. Letos je k vidění více než 283 koček, 177 vystavovatelů nejen z Česka, ale také Slovenska a Polska. 
 
 
 
  Charisma se naposledy představila ve třídě koťat, v celkové konkurenci šesti ruských koček. Předvedení bylo ukázkové, takže si odnáší Ex1, Best in Variety a také nominaci do Best in Show. V samoté BIS nás porazilo kotě britské krémové, ale i tak, jen tato dvě koťata obdržela hlasy posuzovatelů. Charismě velký dík a držíme palec do dalších bojů mezi dospělými kočkami!
 
 
 
 

2012

 

26. listopadu 2011
 
 
 Mezinárodní výstava koček v Nitře, se již každoročně koná v   rámci Celostátní výstavy zvířat, kde jsou k vidění nejen kočky, ale i domácí zvířectvo - králíci, holubi, kozy, ale také papoušci nebo pávi.
 V sobotu se sešel pěkný počet osmi zástupců ruských modrých chovatelů ze Slovenska a Česka. Nejvíce zástupců mívají poslední dobou třídy koťat, a i tato výstava nebyla výjimkou, kdy nejmenších bylo v obou třídách pět.
Naše mladá dáma Charisma byla posuzována v konkurenci tří koček a získala Ex1 a následně i nominaci do Best in Show. 
Charismě patří velká gratulace ♥♥♥
 

29. - 30. října 2011

FIFe World Cat Show 2011

 
 
 
 
 
 
          Poznań, Polsko
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na tento říjnový víkend se připravují po celý rok snad všichni milovníci a chovatelé koček. Organizace světové výstavy kočekv letošním roce se ujala polská Poznań. Ještě před samotným zahájením si připsala rekord v počtu přihlášených koček - celkem 1516.
 
 
 
 
Prostory a upořádání klecí - podle jednotlivých zemí - byly na jedničku - sice jen okem diváka, ale pro někoho, kdo se výstav zúčastňuje poměrně často a v různých prostorech, byly haly poznańských trhů ideálním prostorem pro akci v takovém měřítku. 
Ruských modrých koček bylo nahlášeno 38, nakonec jich dorazilo 36. Největší obsazení měly třídy 11 (4 kocourci a 5 kočiček) a 12 (1 kocourek a 5 kočiček) - co se týká zástupců jednotlivých zemí, suverénně vévodili domácí zástupci v počtu 22 vystavovatelů, takže jsme nabývali dojmu, že se snad ruské modré chovají jen v zemi pořadatelů
 
 
   
 
..naši zástupci..
 
 
 

 

23. října 2011
Ani v neděli jsme si nenechali ujít výstavní klání v Ostravě - samotných ruských modrých bylo méně, celkem šest a po delší době jsme slyšeli posouzení v češtině - poprvé nás posuzovala paní Květoslava Mahelková.
Charisma se velmi líbila, v konkurenci s kocourkem získala Ex1, Best in Variety mezi ruskými a v neméně napínavém  rozstřelu o nominaci do Best in Show i tentokrát získala nominaci!!
V samotné BISce se ale i dnes štěstí obrátilo zády a Charisma prohrála s habešskou kočkou o jediný hlas..i přesto veliká spokojenost a gratulace malé Charismě ♥♥
 
 

22. října 2011

Podzimní výstava koček, v pořadí již 57. a 58., se koná již tradičně v Ostravě - ruských modrých se v sobotním klání sešel slušný počet osmi koček, kocourů a koťat a dokonce také dva vrhy těch nejmenších.
Naše Charisma nám udělala velikou radost, získala Ex1, Best in Variety a také nominaci do Best in Show - už samotná kvalifikace do BIS byla velmi napínavá a konkurence šesti koček a vítězství Charismy těší více, než vítězství v samotné BIS, ve které prohrála na los
Charismě velká gratulace, na této výstavě získala za své krátké působení na výstavách již páté ocenění Best in Variety
 
 

9. října 2011

Tento víkend se pořadatelství výstavy koček ujala slovenská Banská Bystrica, tentokrát v nových prostorech  sportovního centra. Pořadatelé, tak jak je již zvykem, nezklamali a připravili se opravdu na jedničku, včetně mnoha sponzorů. 
V ruských modrých tentokrát konkurence zůstala doma, v sobotu měla dva zástupce a v neděli rusky zastupovala naše Charisma a vrh. Charisma se paní posuzovatelce z Dánska velmi líbila a i naše malá bojovnice si dnes opravdu vystování užívala. V nominace do Best in Show v konkurenci šesti koček a kocourů Charisma statečně bojovala o postup mezi nejlepší, nakonec jí vítězství uniklo o kousek, kdy si nominaci vybojoval barmský kocour. I přesto veliká spokojenost jak s posouzením, tak i s celou výstavou.
 

20. září 2011

 
V tento den oslavila své druhé narozeniny naše Nateika, GIC Natea Fahrus*CZ.
Nateika je vůdkyní naší kočičí smečky a občas své postavení dává ostatním jasně najevo, že ona je tady pánem domu. Nateika ale jinak pořád zůstává tou, jaká k nám přišla...svými vítacími skoky, aportováním všeho možného - akorát ponožky už nám nechává na pokoji - nebo klepáním ráno na rameno, aby už se vstávalo, že už je čas na něco dobrého na snídani. Snad se nám splní i to jediné, na co ještě čekáme - a to na její koťátka..snad se nám i toto do konce roku povede.
             
 
 
 
 
            Natei, vše nejlepší ♥♥♥
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
5. září 2011
 
 
 
 
  
 
 
      
 
             Charisma v. Grass
 
           Ostrava, srpen 2011
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. září 2011
 
 
 
Výstavní prostory shopping centra Mirage, Žilina, Slovenská republika
 
                                                                       
 
 
 
 
 
 
    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tento víkend si milovníci koček dali sraz ve slovenské Žilině a to na místě, pro výstavy, velmi netradičním - v shopping centru Mirage. Nejen my jsme přijeli velmi zvědaví, jak se pořadatelům podaří vyrovnat se s nevšedními prostorami a můžeme říct, že se svého úkoli zhostili na jedničku. Tentokrát nás zklamala konkurence rusek, v sobotu byly dvě a v neděli tři, oproti předešlým výstavám, zklamání. Charisma se paní posuzovatelce Nurit Pahl z Izraele velmi líbila a obdržela Ex 1, v nominaci do BIS nás tentokrát porazil zástupce barmský kocourek. I přesto Charismě velká gratulace i za pohodové předvedení
 
 
 

30. srpna 2011
Dnes slaví své první narozeniny naše odznaková kočička Bibinka Alma Parens*CZ 
 
 
 
 
 
  v objetí s Nateikou  
 
 
 
 
 
 
 
Bibince přejeme jen to nejlepší a doufáme, že pro ni objevíme i nějakého nápadníka ♥
 
 
 
 

21. srpna 2011
 
 
Charisma von Grass*DE - vítěz Best in Show Ostrava, třída koťat 3 - 6 měsíců
 
  
 
 
       
 
V neděli jsme opět vyrazili směr Ostrava, tentokrát ve složení Charisma a společnost jí dělala naše odznaková Bibinka. I když se jedná o neuznanou varietu, Bibinka si výstavy přímo užívá a účastní se jich jako neuznané plemeno s modrými odznaky. Pro některé posuzovatele bývá oříškem Bibinku správně zařadit, o jaké se to vlastně jedná plemeno, ale Erica Reijerse jsme nepřekvapili...naopak Thea Friškovec naši hádanku nerozluštila a tipovala thajskou kočku. Bibinka sklidila obdiv a ocenění I v 9. třídě...opravdu je škoda, že FIFe tuto varietu ruské modré neuznává. 
Charisma nám dnes opravdu udělala velikánskou radost, kterou jsme opravdu nečekali - získala Ex1, Best in Variety a nominaci do BIS.. a v Best in Show nakonec zvítězila v kategorii koťat 3-6 měsíců!!!
Nelze než gratulovat oběma holkám a dnešní úspěch je pro nás velkou motivací do dalších výstav
 

20. srpna 2011
 
Srpen je opravdu po výstavní stránce velmi nabitý - tento víkend se kočkaři setkávají v Ostravě. Po dlouhé pětiměsíční pauze si vyjela zasoutěžit naše Nateika a společnost jí dělala nejmenší Charisma. Už cestou bylo jasné, že to nebude dnes tak jednoduché, především Natea si neodpustila komentář po celou cestu. I tentokrát bylo k vidění pěkné zastoupení rusek, celkem se jich předvedlo jedenáct. Nateika ve třídě interchampionů získala svého šestého CAGCIBa a tím i titul Grandinterchampion! Pro Nateiku veliká gratulace ♥  k dnešnímu datu si dává naše holčina s vystavováním pauzu, ale je možné, že se s ní i v budoucnu na nějaké výstavě potkáte. Ani naše nejmenší se nenechala zahanbit - Charisma ve třídě koťátek 3-6 měsíců si vybojovala Ex1 a Best in Variety! Dnes tedy maximální spokojenost a pro obě naše holky veliká gratulace
 

13. srpna 2011
 
Tuto sobotu se konala národní výstava koček v Boskovicích. A hned úvodem musíme vyslovit pořadatelům pochvalu za celou organizaci výstavy - generálka na mezinárodní výstavu se opravdu povedla, vše šlapalo, tak jak mělo. Původně jsme se chtěli zúčastnit jen jako diváci, ale když už jsme vážili cestu do Boskovic, nakonec jsme přibrali naši nejmenší, aby získávala výstavní zkušenosti. Překvapil nás i počet vystavovaných koček - 138 - téměř devadesáti vystavovatelů. V naší skupině ruských modrých se sešlo devět koček a kocourů, což je velmi pěkná účast.
 
Radost nám udělala i Charisma, která v konkurenci tří kočiček ve třídě 3 - 6 měsíců získala Ex1, BIV a nominaci do Best in Show - velká radost a spokojenost!
 

6. srpna 2011
                      ... naše malá Charisma ♥
        
 
 

23. a 24. července 2011
Tak jak již bývá zvykem, v červenci se ujímá pořadatelství mezinárodní výstavy koček u našich severních sousedů polský Cieszyn. I když Charisma je v novém domově jen krátce, odbyla si svou premiéru právě na této výstavě. Garde jí dělal Hammer, který ve třídě interchampionů vybojoval svůj pátý a šestý CAGCIB a tím získal titul Grandinterchampion. Charisma zvládala ruch výstavy naprosto fantasticky a nejen díky domu získala Ex1, BIV a nominaci do Best in Show - vítězství ve třídě koťat, 3 - 6 měsíců, jí uniklo opravdu jen o vlásek, přesněji řečeno o jeden jediný hlas. Nezbývá než jen veliká gratulace a doufáme, že se bude naší malé princezně dařit na poli výstavním i nadále :o)
 
            
 
 

19. července 2011
 
Naše malá Charisma má za sebou víc jak týden v novém domově a musíme uznat, že si přivykla na nové osazenstvo velmi rychle a brzy. Již druhý den prošmejdila všechna zákoutí a začala se seznamovat s novými spolubydlícími. Hammer se předvedl jako vždy jako velký gentleman, malou si snažil získat svými pěveckými ódami a snaha byla korunována úspěchem, jsou z nich největší parťáci. Bibiana a Natea, jako správné ženské, se spikly proti zbytku a jasně dávaly najevo, kdo je tady pánem. Syčení a mručení bylo jediné, co jsme od nich slyšeli, ale i ony pomalu skládají zbraně. Jakmile je jídlo na obzoru, padají veškeré zábrany..hlad je prostě přednější a to pak spolu hodují u misek společně a v klidu. Charisma opravdu nezapře své jméno, je to koťátko velmi zvídavé a nebojácné a i vy se s ní můžete setkat v brzké době na některé z výstav :o)
 

 
10. července 2011
Po náročné cestě, kdy nás doprovázely hromy, blesky a přívalové deště, jsme dnes ráno přivezli do nového domova naši malou modrou princeznu Charismu von Grass*DE. Chceme tímto poděkovat Eleně Grass z chovné stanice Russ Blues*DE a v nejbližších dnech vám přineseme další novinky
 
                                               
                                                                
 
 

2. července 2011
 
..... a zase jsme o kousek povyrostli :o)
 
 
                            
 
 
 

14. června 2011
... a tady jsme už o něco větší
 
 
                    
 
 
 
 

13. června 2011
... naše nová ruská princezna, která k nám přicestuje v krátké době z německé chovné stanice Russ Blues*DE
 
 
 
                      
 

11. června 2011
Po nezvykle delší odmlce jsme s Hammerem vyrazili sbírat výstavní zkušenosti, tentokrát jsme zamířili k našim severním sousedům do polských Žorů, kde se výstava, tak jak tady bývá zvykem, opravdu povedla. 
Žory se stávají místem setkání mnohých chovatelů z Česka a doufáme, že si organizátoři nastavenou laťku udrží co nejdéle. I na této výstavě se sešla slušná konkurence ruských modrých a co musíme vyzdvihnout, ruská modrá kočka z polského odchovu získala BOB 1. Co nás ale potěšilo nejvíce, tak je to čtvrtý CAGCIB našeho Hammerka - velká gratulace !!!
 

23. května 2011
 
Dnes by naše Herbinka oslavila své druhé narozeniny, kterých se již bohužel nedožila, opustila nás na sklonku loňského roku 27. prosince 2010. I přesto, že s námi strávila jen krátkou dobu, není dne, kdybychom si na ni nevzpomněli...
 

11. května 2011
 
Hammer  a Bibinka na výstavě v Ostravě, duben 2011
 
 
                       
 
 
 
 
                      
 
 

30. dubna a 1. května 2011
Je již tradicí, že se na přelomu dubna a května konají dvě jednodenní výstavy v Ostravě a Žilině. I letošní rok se zde sešla pěkná konkurence ruských modrých, včetně chovatelek z Polska. Musíme ale současně připustit, že v loňském roce byl celkový počet vystavovatelů jak na české, tak na slovenské výstavě vyšší. Svou premiéru si zde odbyla naše malá odznaková Bibinka a vzbudila zaslouženou pozornost, pro mnohé - a i pro samotného posuzovatele Glena Sjöboma - bylo velkou záhadou o jaké plemeno se vlastně vůbec jedná. Naše Bibi je podle něj velmi krásná a líbívá mladá slečna a ona sama si předvedení a pozornost diváků opravdu užívala...proto si naši Bibi můžete prohlédnout určitě i na nějaké další výstavě.
Bibince dělal garde Hammerek, ve třídě interchampionů vybojoval svého druhého CAGCIBa a v neděli si svůj úspěch zopakoval u našich sousedů v Žilině, kde získal CAGCIBa třetího v pořadí. Víkend plný výstav byl sice opravdu velmi náročný, ale setkali jsme se s mnohými chovateli - a to nejen ze Slovenska nebo také z Prahy a Čech.

2. dubna 2011
Tuto sobotu jsme vyrazili s Hammerem na mezinárodní výstavu koček do polského Jaworzna. Tak jak jsme už u našich severních sousedů zvyklí, pořadatelství a organizace se povedla, i když také jak je jejich zvykem, odjížděli jsme o poznání později než na jiných výstavách. Hammerek ve třídě interchampionů získal svého prvního CAGCIBa a co potěší ještě více, v rozstřelu porazil domácího kocoura. A tak opět veliká gratulace :o))

31. března 2011
Dnes jsme z genetické laboratoře z australského Melbourne obdrželi test na colorpoint našeho kocourka Hammera s negativním výsledkem, více v sekci Hammer Kaptown
 

19. března 2011
Po týdnu jsme se s Nateikou a Hammerem vyjeli na dlouho očekávanou výstavu, a to do Uherského Hradiště. Dlouho očekávanou proto, že se zde v sobotu konala speciální výstava ruských modrých koček. A musíme dát za pravdu, že se zde sešlo opravdu mnoho chovatelů tohoto plemene z celé České republiky. Nateika ve tříde interchampionů bojovala na výbornou a v konkurenci tří koček získala svého pátého CAGCIBa. Hammer tentokrát získal druhé místo v konkurenci se svým starším kolegou, ale oba zvládli své vystoupení na jedničku, i když Naty si neodpustila komentář ke všemu dění - v jejím případě i posuzovatelé si na tuto "kočičku s vlastním názorem" již zvykli :o))
Děkujeme organizátorům za pěknou výstavu a svou premiéru v pořádání mezinárodních výstav zvládli na výbornou.

13. března 2011
Tento březnový víkend se konala MVK v Bratislavě a sjela se zde opravdu velká konkurence ruských koček z  České republiky, Polska a Rakouska. Nateika a Hammer zasáhli do bojů o výstavní vavříny v neděli. Hammer ve třídě championů získal svůj třetí CACIB a tím také titul Interchampion. Nateika bojovala také statečně, ale pro tentokrát to bylo druhé místo. Ale i přesto pro oba veliká gratulace!!
 

12. února 2011
Tentokrát jsme vyrazili opačným směrem než v uplynulém týdnu, a to do Prahy. Nateiku jsme nechali doma dělat společnost naší malé Bibi a barvy chovné stanice vyrazil obhajovat Hammer. Cestu i samotné vystavování zvládl na jedničku a na jeho konto přibyl další, teď již druhý titul CACIB - moc gratulujeme!
 

6. února 2011
Po měsíci jsme opět vyrazili s Nateikou a Hammerem sbírat výstavní zkušenosti, tentokrát do slovenského Viničného. Nateika bojovala a vybojovala ve třídě interchampionů svůj čtvrtý CAGCIB. Hammer nezůstal pozadu a ve třídě championů si ze Slovenska odváží svůj první CACIB. Oba si zaslouží velikou gratulaci a nás těší i výsledné posouzení..
 

3. února 2011
 
Před rokem se v ruské Moskvě narodil náš kocourek Hammer Kaptown - tak od nás všech velká gratulace k prvním narozeninám :o))
 

 
16. ledna 2011
               Rádi se s vámi podělíme o záběry naší malé Bibi s Hammerem
 
 
      
 
 
         oba jsou velcí hračičkové a tahle hra je nadchla               
 

16. ledna 2011
Dnes je to přesně rok, kdy malá Nateika opustila rodný Olomouc a od té doby dělá radost nám...za tu dobu neuvěřitelně vyrostla a je z ní nádherná mladá slečna
 
 
 
 
 
                                         Nateika                                                               Nateika a Hammer
 
 

8. a 9. ledna 2011
První lednový víkend se již pravidelně koná ostravská dvoudenní výstava, i přes vše, co nás potkalo na sklonku roku, jsme vyjeli mezi ostatní milovníky koček. Nateika i Hammer si užili výstavního ruchu jak v sobotu, tak i v neděli. Nateika v sobotu v konkurenci s kočičkou z Polska prohrála o zbarvení oka, ale v neděli jí porážku vrátila a obdržela svého třetího CAGCIBa, BIV a také nominaci do BIS. Hammer bojoval ve třídě otevřené a po oba dny zvítězil a obdržel druhého a třetího CACe a tím získal titul Champion a v sobotu k titulku přidal také nominaci do BISky.  Pro oba veliká gratulace :o))
 


2011


 
 
 
27. prosince 2010
 
 
 nás náhle opustila naše princezna Herbinka, díky za to, že jsi mohla být s námi alespoň tak krátkou dobu
 
                                            GIC Herba ze Suché,CZ
 
                               23. května 2009 - 27. prosince 2010
     
 
 
 
 

 
Pohodové a klidné prožití vánočních svátků a do Nového roku 2011 především pevné zdraví a splnění všech Vašich snů a představ
 
přeje chovná stanice Russo Bello*CZ
 
 

 
        
 
 
19. prosince 2010
Bibinka skvěle zapadla mezi ostatní, hlavně s Hammerem tvoří silnou dvojku, opravdu si padli do oka. Nateika se k Bibi od začátku chovala moc pěkně, Herba si neodpustila - občas i teď - své syčení, ale bez toho to už nejde, to by nebyla naše Herba, aby neměla poslední slovo. Bibinka nám zapózovala, tak se o fotky rádi podělíme i s vámi a po novém roce se vám určitě představí na nějaké výstavě.
 

15. prosince 2010
 
    
 
 
 
  Hammer na výstavě v Olomouci....  
 
 

11. prosince 2010
 
    
Hammerova odpolední siesta...
 
    
                                                                
 
 
                                
 
5. prosince 2010
Dnes jsme naší chovnou stanici rozšířili o dalšího člena - domů jsme si přivezli malou sněhurku - Bibinku - ruskou kočičku s odznaky. Je nádherná a brzy se vám představí i na našich stránkách. Zatím se pomalu rozkoukává a seznamuje se hlavně s námi dvounožci, naší čtyřnozí zatím nakukují, ale Bibínka je velmi zkoumavé a odvážné koťátko, takže určitě brzy zapadne do naší kočičí family :o)
 

 
 
 
                  Hammer při své premiéře v otevřené třídě
   
4. a 5. prosince 2010
Nateika a Hammer se v těchto dnech zúčastnili tradiční mikulášské výstavy na Floře v Olomouci - Hammer si odbyl svou premiéru v otevřené třídě a odbyl si ji na jedničku - získal svého prvního CACe. Nateika měla velkou konkurenci koček téměř o dva roky starších, ale ve svém věku málokterá z kočiček soutěží v tak vysoké třídě - moc děkujeme oběma
 

28. listopadu 2010
V tento listopadový víkend se ujala pořadatelství mezinárodní výstavy slovenská Nitra a jejich základní organizace. Výstava byla pořádána v rámci chovatelských dní, a tak kromě koček si zde přišli na své i chovatelé holubů, papoušků, králíků, drůbeže..a to vše v opravdu v hojném počtu, takže kočky byly pro tentokrát trochu v menšině.
V celé své kráse se přijela k našim východním sousedům předvést Natea; Hammer dělal doma společnost Herbě, tak byla Naty jediným zástupcem naší chovné stanice a musíme také jedním dechem dodat že opravdu úspěšným, obdržela svého druhého CAGCIBa a tak nám nezbývá jen pro Nateu velká gratulace :o)
 

 
        
 
 
 
7. listopadu 2010
Dnes jsme si udělali výletní "kočičí" neděli. Dopoledne jsme se zajeli podívat na ryze britskou krátko a dlouhosrstou výstavu koček do Ostravy. Čekali jsme, že při velkém počtu chovatelů těchto koček, bude návštěvnost vyšší, ale sami víme, že nejvíce návštěvníků chodí okukovat kočiny až když bývá posuzování v plném proudu. Odpoledne jsme nabrali směr Prostějov do chovné stanice Alma Parens ruských modrých koček. Před dvěma měsíci se jim narodila koťátka - jedno modré a dvě s odznaky. Poprvé jsme viděli na vlastní oči koťátka s odznaky, jsou nádherná..vždyť jsou to rusky :o) no a abychom doma trochu rozvířili kočičí letargii a pohodu, kočičku Bibi si v prosinci dovezeme domů jako mazlíka  
 

 
             
                Hammer                                             Hammer                                             Natea
 
 
23. a 24. října 2010
O tomto říjnovém víkendu proběhla mezinárodní výstava koček v polských Žorech. Výstava, které se zúčastnilo téměř třista koček, se uskutečnila v příjemném prostředí sportovní haly. V sobotu vyjela s námi Herba s Hammerem. V kategorii ruských koček, tak jako už u našich severních sousedů bývá zvykem, byla velká konkurence. Jen v 9. třídě bylo šest koček, což opravdu nebývá poslední dobou často. Herba v páté třídě získala svého šestého CAGCIBa a s tím zároveň titul Grandinterchampion. Hammer sbíral výstavní zkušenosti v 11. třídě; v konkurenci s polským kocourkem získal ocenění Ex1 a paní rozhodčí Olze Sizové z Ruska se velmi líbil. 
V neděli směr Polsko nabrala  Natea, protože již je ve stejné výstavní třídě jako Herba. I ona nezklamala, paní rozhodčí z Francie byla velmi překvapena, že již ve svých 13-ti měsících bojuje o titul grandinterchampona. Tak i Naty má na svém kontě svůj první CAGCIB
Po oba dny nám všichni tři udělali obrovskou radost, ale nejen nám, i Irina Tyurina z chovné stanice Kaptown byla nadšená z Hammerova posouzení

14. října 2010
Dnes proběhlo po delší odmlce, téměř po čtvrt roce, vážení našich čtyřnohých miláčků. 
Herba si drží svůj váhový standart, aktuálně má 3100 g, Nateika si  polepšila, nabrala oproti červencovému vážení 400 g a pomalu šlape Herbě na packy, má tedy rovných 3000 g. No a náš nejmladší Hammer..nemůžeme napsat nejmenší, protože jeho váha se ustálila na číslici 4100 g.
Do fotogalerie z výstav jsme přidali fotky z polské výstavy, tentokrát se nám podařilo zachytit hlavně Nateiku, Herba nevystrčila ze svého pelíšku ani čumáček

9. a 10. října 2010
Tentokrát se výstava koček uskutečnila ve slovenské Banské Bystrici. V neděli tedy Herba vyrazila směrem na východ bojovat o svůj další titul. Vedlo se jí na velkou jedničku a získala svůj pátý titul CAGCIB. Výstava probíhala v příjemném prostředí kulturního domu a velké ocenění zasluhují také pořadatelé za organizaci celé výstavy a množství sponzorů. Setkali jsme se sestrou Herby - Herbií, ze které vyrostla také krásná mladá dáma.
 

6. října 2010
V chovatelské stanici ruských modrých koček, Silver Paws*SK, mají nové přírůstky do své kočičí rodiny. V těchto dnech se jim narodila dvě krásná modrá koťátka - kocourek a kočička. V nejbližší době se i vám zde předvedou v celé své kráse, více informací vám rádi poskytnou přímo v chovné stanici
 

2. a 3. října 2010
V prvním říjnovém víkendu proběhla mezinárodní výstava koček v polských Myślenicích v příjemném prostředí nové sportovní haly. My jsme se k našim severním sousedům vydali v neděli. Nateika zde obdržela svůj třetí CACIB ve třídě šampionů a tím i získala titul Interchampion. Veliká gratulace, když si uvědomíme, že před několika dny oslavila své první narozeniny. Herba ve své třídě získala druhé místo jen za své oko, ale i tak oběma moc blahopřejeme!
 

28. září 2010
Dnes jsme přidali do fotogalerie pár nových fotek našich kočiček a samozřejmě i kocourka..některé původní fotky zůstávají, sami uvidíte, jak nám naši mazlíci za skoro rok vyrostli. Venku není počasí nic moc, Herba a Naty proto čím dál častěji vyhledávají místa, kde si užívají tepla, Naty se nám nepodařilo mnohokrát zastihnout v klidu, tak snad budeme mít více štěstí příště...Hammer to vyřešil po svém :o)
 

 
 
 
 
 
 
28. září 2010
Nejen ruské modré kočičky patří mezi krásné, neobvyklé a málo početné plemeno. Kdo touží po fantastickém koťátku, kterých není mnoho a pyšní se rovněž skvělou přátelskou a úžasnou povahou, neváhejte - v prostějovské chovatelské stanici De Cesaris barmských koček jsou k mání kocourci i kočičky. Kocourci jsou barvy červené a holčičky hnědá a čokoládová, k odběru budou v měsíci říjnu. Jsou vhodní jak na mazlíky, tak také do chovu. Více informací přímo v chovatelské stanici De Cesaris nebo na telefonním čísle +420 774 878 477 begin_of_the_skype_highlighting    Â   Â   Â  +420 774 878 477 Â     end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting            +420 774 878 477      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting            +420 774 878 477 begin_of_the_skype_highlighting            +420 774 878 477      end_of_the_skype_highlighting      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting    Â Â  Â   Â  +420 774 878 477 Â Â Â   end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting    Â   Â   Â  +420 774 878 477 Â     end_of_the_skype_highlighting. Pro inspiraci přikládáme několik fotek...
 
 

 
20. září 2010
Dnes slaví své první narozeniny naše Nateika, z roztomilého koťátka nám vyrostla krásná mladá dáma, která nám svými výstavními úspěchy dělá jen a jen radost. Takže do dalších bojů držíme palec, ale hlavně přejeme mnoho zdravíčka a hodné dvou a čtyřnohé spolubydlící.

 
19. září 2010
V tomto zářijovém víkendu se konala MVK v Bratislavě. V neděli jsme tedy vyrazili s Herbou i Nateou po nedlouhé přestávce na Slovensko.
Herba získala ve třídě interchampionů svého čtvrtého CAGCIBa, ale také BIV a nominaci do BISky. Velmi se líbila nejen svým profilem, ale celkovou stavbou těla. Nateika získala druhé místo jen díky nedobarvenému oku.. ani excelentní profil a srst jí nepomohla, tak si snad titul interchampion odveze z příští výstavy. Ale i tak veliká gratulace oběma!!!
 

 
29. srpna 2010
Ani tomu sami nemůžeme uvěřit, ale dnes je to přesně rok, co k nám přišla jako malé koťátko, naše první ruská modrá holčička Herba
Je to neuvěřitelné, co jsme za ten uplynulý rok nejen s ní prožili...dnes už si nedovedeme představit život bez těchto úžasných kočiček
 

 
21. a 22. srpna 2010
V tento srpnový víkend se konala MVK na ostravském Výstavišti. Naše holčičky už od pátečního večera testovaly přepravky a věděly, že se pojede někam do světa. Herba v sobotu i v neděli vybojovala druhý a třetí CAGCIB a Nateika zahájila boj o titul Interchampiona - i ona v sobotu i neděli zvítězila a má na svém kontě dva tituly CACIB. Herba vyválčila ještě v sobotu BIV a nominaci do BISky. Pro obě holky velikánská gratulace ))

 
 8. srpna 2010
Tuto neděli jsme se vypravili na opačnou stranu než minulý týden, k našim východním sousedům. Ve dnech 7. a 8. srpna se konala MVK v Bratislavě a tentokrát vyjely na výlet obě holky. Herba se poprvé představila v 5. třídě a uspěla na velkou jedničku, získala svého prvního CAGCIBa a BIV. Nateika také nezahálela a držela krok s Herbou, získala v otevřené třídě svého třetího CACe a tím i titul Champion...takže nezbývá než opět veliká gratulace pro obě holčičky ))
 

 
 1. srpna 2010
O tomto víkendu se konala MVK v pražské Stromovce. Do hlavního města jsme se rozjeli v neděli, výstavu jsme pojali víceméně i jako výlet, setkali jsme se zde i s našimi štěňátky. Na dlouhou cestu se vypravila Herba, je už zkušený cestovatel a Naty s Hammerem jsme nechali v horkém počasí odpočívat doma. Herba zvládla výstavu na jedničku, obdržela svého třetího CACIBa a tím získala titul Interchampiona. Patří jí naše veliká gratulace!!!
 

27. července 2010
Během necelého měsíce jsme opět všechny zvážili - Hammer roste doslova před očima. Jaké bylo naše překvapení, když jsme navážili 3 100 g, což je o půl kila víc, než začátkem července. Herba s ním statečně drží krok, váhu má naprosto stejnou jako Hammer a v porovnání s minulou váhou si polepšila o 200 g - vzali jsme si slova paní rozhodčí opravdu k srdci a Herba nám jde s váhou nahoru. Nateika trochu s váhou stojí, máme naváženo stejně jako minule - 2 600 g, ale už i ona se pomalu rozjedla a tak jsme zvědaví, jak dopadne váhový souboj příště.
 

24. - 25. července 2010
V těchto dnech se konala VI. a VII. MVK v Cieszyně v sousedním Polsku. Našeho nejmenšího, Hammera, jsme nechali doma odpočívat a sbírat výstavní zkušenosti tedy vyrazily Herba s Nateou.
Atmosféra i prostředí moderní sportovní haly bylo velmi příjemné a  oba výstavní dny dopadly pro naši chovatelskou stanici nečekaně skvěle. Herba, ve třídě šampionů, jak v sobotu tak i v neděli vybojovala v tvrdé konkurenci první místa a má tedy na svém kontě dva CACIBy.
Mladší Nateika se nenechala vůbec zahanbit a ve své premiéře ve třídě otevřené získala rovněž v sobotu  i  neděli CACe, to ale nebylo vše - k tomu navrch přidala v sobotu BIV a nominaci do BIS a v neděli opět BIV. Holkám patří naše obrovská gratulace!!! 
  

 
 10. července 2010
Máme nové fotky Hammera Kaptown, sami můžete vidět, jak mu to ve Valticích  slušelo
 
  
  

 
  5. července 2010
Podařilo se nám všechny naše miláčky zachytit v klidu, tak připojujeme pár fotek z jejich odpoledního odpočinku...
 
 
  
                                        Herba                                                                      Natea a Hammer
 
... dnes Hammer oslavil již měsíc společného bydlení s Herbou, Nateou a s námi. Nejen, že za měsíc neskutečně vyrostl - podle domácího vážení má kolem 2 600 g, stejně jako Natea, která nám poslední dobou trucovala a jídlu mnoho nedala a spadla ze své poslední váhy, zato Herba pro tentokrát vítězí na celé čáře, aktuálně máme naváženo 2 900g. Hammer se pomalu a jistě stává vůdčí osobností naší kočičí family..další fotky najdete zde
   

 26. - 27. června 2010
V těchto dnech probíhala dvoudenní mezinárodní výstava koček v jihomoravských Valticích, v prostorách zámecké jízdárny. Naši chovnou stanici "reprezentovaly" nejen holky Herba s Nateou, ale poprvé se představil i náš nejmenší, Hammer, který si odbyl i ověřovací třídu - kvůli importu z non FIFE. 
V sobotu Herba získala svého druhého CACe, BIV a nominaci do BIS, Natea získala ocenění V2, za nedobarvené oko, a Hammer Ex1, BIV a rovněž nominaci do BIS. Paní rozhodčí se náš malý Hammer velmi líbil..ocenila jej nejen v posudku, ale i v nominaci, kterou velmi vtipně výtvarně pojala :o).
V neděli Herba získala svého třetího CACe a tím i titul Champion, nominaci do BISky a Ex1 se tento den odnesla Natea, takže se BISky v obou dnech zúčastnili všichni tři - aby jim to snad nebylo líto :o) a Hammer Ex1.
 

 
19. června 2010
 
 
 
 
  Hammer odpočívající...
 
 
 
 
  
 
 
 
  
   
 
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...a při testování pelíšků

 
 14. června 2010
Hammer i holky navzájem složili zbraně a doma zavládly opět honičky, seskoky a společné pomlaskávání u misek. Je vidět, že je Hammer kocourek a dovede si, i přes svůj věk a vzrůst, holky doma porovnat, a to nejen u jídla. I Natea, která dlouho odolávala a nechtěla se vzdát své vůdčí pozice, mu přepustila svá výsostní postavení. Takže se můžeme těšit, že teď již ve třech, bude doma opravdu hodně veselo.
 

 11. června 2010
Holky byly z počátku velmi rozladěné z nového vetřelce, syčely a prskaly i na sebe, byly velmi uražené, že se objevil někdo, kdo jim narušil jejich teritorium. Pomalu si  ale začínají zvykat, uvidíme, kdy definitivně složí zbraně... Hammer v sobě svou kocouří povahu nezapře, jen tak lehce se nenechá hlasitými projevy holek odradit a zastrašit a začíná prozkoumávat všechna zákoutí nového domova, ani s jídlem se nenechává dvakrát pobízet. 
 

 
 
 Červen 2010
 K 1. červnu 2010 máme zaregistrovánu chovatelskou  stanici se jménem "Russo Bello,CZ"
 

 
 
6. června 2010
 Hammer Kaptown, Moscow, Rossia
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
5. června 2010
Máme nového člena naší kočičí rodiny..tentokrát je to krásný modrý kocourek, Hammer Kaptown, a dnes k nám i se svou chovatelkou, Irinou Tyurinou, přicestoval z daleké ruské Moskvy. Jak vyšetříme více času, hned se vám Hammer představí v celé své kráse.                 
 
 

 
                                      
 
23. května 2010
Dnes naše Herba ze Suché oslavila své první narozeniny, už není koťátko, ale vyrostla z ní mladá, někdy trochu svéhlavá, dáma, tak přejeme hodně zdravíčka..

 
 20. května 2010
Máme nové fotky našich dvou chlupatých princezen, sami uvidíte, jak nám za tu dobu vyrostly... užívají si domácího klidu a nabírají síly na další výstavy
 
          
 
                                                                     
  
 
 
 
 
 
 
 
            .. a tady jsme v celé své kráse...
 
 
 
 
 
                                                                                      
                  
                                                                                     
                                                     
  
  

 
 
                                                            
 
 zasloužilý odpočinek Natei...
 
 25. dubna 2010
V neděli se konala slovenská část MVK, tentokrát jsme se tedy rozjeli do Žiliny. Vzali jsme jen Herbu, Naty odpočívala po náročném dni doma v klidu. Tak jako v Ostravě, i tady se sjela velká konkurence, především z Polska. Tentokrát jsme byli posouzeni panem rozhodčím Roca Folchem z Francie, který se šarmem velmi vtipně komentoval nejednu kočičku, a především naše Herba byla středem pozornosti, dostala trefnou přezdívku "Paris Hilton"..neděle opravdu nebyla její pohodový den, ale i přes tyto výpadky ve vzorném chování, byla pochválena za celkový vzhled, zaúhlení hlavy, postavení uší a Ex1 a první CAC byl doma..Velká gratulace!! Škoda, že se nenechala předpisově vystavit, podle slov pana rozhodčího, by měla na svém kontě BIV a nominaci ..tak snad příště :o))

 
24. dubna 2010
Dnes si naše Natea odbyla svou velkou výstavní premiéru na MVK v Ostravě a odbyla si ji na velkou jedničku! Paní rozhodčí Němcové se moc líbila, především tvar hlavy, profil a postavení uší a obdržela ohodnocení Ex1. Herba ve třídě otevřené si odnesla pouze ocenění Ex, sklidila kritiku za svou příliš útlou postavu..tak nám nezbývá, než jí začít více vykrmovat  :o)
 

 
 
                                                
 
 
16. dubna 2010
Takže můžeme ohlásit, že váhový souboj k dnešnímu dni vyhrává na celé čáře malá Natea..no už opravdu není "malá", ale je z ní velká slečna. Aktuálně tedy Herba váží 2 700 g a Natea 2 760 g. Uvidíme, jestli pro příště své prvenství obhájí :o)
 

 
6. dubna 2010
Velikonoce jsme ve zdraví přežili, holky si užívají prodlužujících se dnů poleháváním na všech možných místech a už se těšíme na víkend, jestli se tedy objeví alespoň na chvíli sluníčko, abychom vyrazili na nějaký další poznávací výlet po zahradě. Zatím jsme si udělali nějaké nové fotečky naší malé Natei
 
                       
 
 
 

 
28. března 2010
Venku se nám konečně oteplilo, a tak jsme zkusili vzít holky na první jarní vycházku. Natea si odbyla svou premiéru, sice rozpačitou, naši psi se samozřejmě přišli podívat na kočičí návštěvu, ale když to budeme pomaličku zkoušet, určitě se jí venkovní procházky budou moc líbit. Zato Herba se už nemohla dočkat jak prozkoumá terén a ptactvo, které zatím bedlivě pozorovala z okna. Naší psí smečku už ani nebere na vědomí, spíš mladší Arwen v ní viděla novou kamarádku pro svoje hrátky, ale Herba jí nevěnovala pramalou pozornost a raději se věnovala "svým" zájmům. Jak vyšetříme chvilku, připojíme nové fotky do fotogalerie
 

 
14. března 2010
Jaro opravdu ještě neťuká na dveře, tak si holky dlouhý čas krátí především spaním, chroupáním všelijakých dobrot, vymýšlením lumpačin nebo jen povalováním se na okně a vyhlížením lepšího počasí. Podařilo se nám je odchytit v polospánku a alespoň je kontrolně zvážit...vlastně na den přesně uběhl měsíc od poslední kontroly váhy..sami jsme tomu nemohli uvěřit, holky váží nachlup stejně, Natea i Herba váží shodně 2446 g. Uvidíme příště, jestli Naty tenhle souboj vyhraje :o)
 

 
6. března 2010
Máme březen, naše princezny rostou jako z vody, jsou z nich pomalu slečny, tak si rádi zavzpomínáme, jaká mimča jsme si dovezli domů
Již měsíc mají krásná modrá koťátka z chovné stanice Silver Paws ze slovenské Žiliny, sami uvidíte, jak to těm mrňouskům sluší. Pozadu nezůstává ani severní Morava, chovná stanice Kings Blue Cats, má aktuálně tři vrhy koťátek, jedno krásnější než druhé, takže kdo touží po takových princeznách jako máme my, neváhejte a ozvěte se
 

 
20. a 23. února 2010
Holky nám slavily narozeniny, Natea oslavila 20. února svých prvních pět měsíců a Herba měsíců devět. Oslava proběhla jak jinak než přísunem dobrot a plných misek, ale to je u nás na denním pořádku; pokud holky nemají něco dobrého na zub, dávají nám to patřičně najevo. Herba si navíc odbyla své další mrouskání. Jestli se je nám podaří zachytit alespoň na chvilku v klidu - pokud to tedy nebude jen ve spánku - určitě se s vámi podělíme o nějaké nové záběry. Netrpělivě čekáme, až bude venku opravdové jaro a vyrazíme s holkama prozkoumat zahradu; dnes ráno už Herba vystrčila nejen čumáček ze dveří a rovnou se sama šla přesvědčit, jestli už to není na procházku
 

 
20. února 2010
Další týden je za námi, holky se mají fajn..tedy asi, no určitě  :o)) zrovna někde spokojeně společně chrupou, že by v pelíšku na okně nebo na topení anebo v dalším úkrytu na skříni? Nadlábly si bříška..abychom nezapomněli, úsloví mlsná jako kočka..dostává na frak, Natea sní naprosto vše, zatím jsme tedy nepřišli na to, co by jí nechutnalo - tedy kromě Hill'sek - ty nějak po přestěhování k nám přestala baštit; Herba má tedy zdatnou konkurenci, kdo dřív přijde, ten dřív mele a u těch dvou to platí dvojnásob. Kolikrát bývá u misek slyšet pomlaskávání Natei anebo naopak její mručení, když si Herba dovolí jí nějakou dobrotu uždibnout..a nevěřili byste, jakou rychlostí se Naty objeví, když už jen cítí pomelo..a to prý kočky nemají rády vůni citrusů.. takže by naše holky nebyly kočky??
 

 
14. února 2010
Holky mají za sebou měsíc bydlení ve dvou a vypadá to, jako kdyby spolu byly odjakživa. Spí spolu, jí spolu a společně provádějí různé rošťárny, od seskoků na a ze skříně, prohledávání šuplíků. A co teprve když přijdou na to, že makovice nejsou jen na okrasu, ale když se odborně uštípnou, tak už tu je  výborná hračka anebo aportování ponožek, to už pak uvažujeme, jestli náhodou nemáme doma psa.. ale pak ten blažený výraz ve tvářičce, ten vás naprosto odzbrojí. Soužití s těmi dvěma je plné překvapení, ale hlavně pohody a skvělých zážitků..jedním slovem, no tedy více.. jsme rádi, že je obě máme. Ještě trochu čísel, včera proběhlo vážení, Natea má aktuálně 2300 g a Herba 2450 g. Abychom nezapomněli, ve fotogalerii máme konečně i nějaké nové fotky Natei, podařilo se nám ji alespoň na chvíli zachytit v klidu, ve finále usnula..jak jinak
 

 
 
30. ledna 2010
Ve dnech 30. a 31. ledna se koná Mezinárodní výstava koček na Černé louce v Ostravě, připojujeme pár fotek Herby do sekce výstavy.. tentokrát jsme se neumístili tak jako minule, ale alespoň jsme se setkali s ostatními chovateli a holkám nakoupili pamlsky, granulky - v jídle předbíhají jedna druhou a nový pelíšek, který zabrala hned Natea a musela vyzkoušet, jestli se jí v něm bude dobře chrupat. Jak se jí v něm líbilo, uvidíte ve fotogalerii
 

 
 
22. ledna 2010
Herba a Natea mají za sebou  necelý týden společného bydlení a můžeme ohlásit, že byl vyhlášen klid zbraním, princezny si přivykly jedna na druhou nečekaně brzy. Zažíváme závody a honičky v takové rychlosti, kdy jedna honí druhou, že nestačí pomalu vybírat zatáčky, kdy jedna druhou trumfuje v tom, kdo vyleze výš a rychleji a rychlost u pojídání všelijakých pamlsků a kapsiček, tak to by byla kapitola sama pro sebe. K tomu všemu hodně napomohly nejen plné misky, které jsme přesouvali čím dál blíž k sobě, že si ani nevšimly, že mají hlavinky skoro u sebe a zobou jedna od druhé, hraní si s peříčkem, laserem, míčkem - Natea je skvělá v aportování - nebo jen obyčejné drbání za ouškama a na bříšku, ale také cenné chovatelské rady z CHS Fahrus. Ještě jednou děkujeme a přejeme do dalších chovatelských let mnoho úspěchů. 
Pokud se nám podaří kočičky zastihnout alespoň na chvíli v klidu, slibujeme, že připojíme i nějaké nové fotky, aby se i Naty představila v celé své kráse
 

 
16. ledna 2010
Vánoce a Nový rok jsme ve zdraví přežili, i když jsme letos pro všechny případy oželeli vánoční stromeček. No a do Nového roku se má jít i s nějakým tím předsevzetím, toto sice nebylo novoroční, nějak se nám posunulo o čtrnáct dní, a tak jsme si jednoho večera řekli, že když máme dva psy a jen jednu kočičku, takže by třeba Herba uvítala nějakou čtyřnohou kamarádku. Zasedli jsme k internetu a začali pátrat, jestli je k mání koťátko... opět, jako v případě Herby, jsme měli neuvěřitelné štěstí, v Chovné stanici Ruských modrých Fahrus měli volné dvě princezny, v sobotu jsme se rozjeli do Olomouce a bylo opět rozhodnuto - Natea už mířila směr Kopřivnice. Setkání bylo velmi hlasité, nikdy jsme netušili, jaké zvuky může kočka vyluzovat, mysleli jsme, že máme doma medvědy nebo hady. Uvidíme, jak dlouho jim bude trvat, než složí zbraně, každá si vybrala své pole působnosti, Naty si ještě dovolila zabrat Herbě její oblíbená místa ke spánku, takže teď si jedna "stěžuje" na druhou hlasitým syčením...
 

 
5. prosince 2009
Byla Mikulášská nadílka a my se vydali směr Olomouc, kde se konala mezinárodní výstava kočiček. Herba, tak jako na předešlé výstavě, celou dobu spokojeně prospala v kleci a o nějaké návštěvníky nejevila pražádný zájem. Pak si ale vše vynahradila, předvedla se v celé své kráse, Excellent 1, BIV a nominace do BIS, v BiSce zvítězila nejen ve své kategorii 6 - 10 měsíců tak i ve své třídě a postoupila do Best of Best, kde se umístila na krásném 4. místě
 

 
říjen 2009
Nejen k chovu psů patří vystavování, takže zajet zkusit výstavní štěstí i s Herbou, nebylo daleko od věci. Na přelomu října a listopadu se konala výstava v Ostravě. Pečlivě jsme nastudovali co všechno je k takovému vystavování třeba a vyrazili jsme sbírat první zkušenosti. Nedělali jsme si žádné iluze - abychom přiznali pravdu, nikdy jsme ani na výstavě koček nebyli, takže jsme byli opravdoví zelenáči. Naštěstí jsme se tady potkali s p. Kiedroňovou, a ta nám dodala odvahy. Výsledek předčil všechna naše očekávání - rozhodčí nás ohodnotil Exccelent 1 a BIV.. a tenhle úspěch nás doopravdy nakopl k dalším výstavám
 

 
září 2009
Prní noc u nás byla taková hodně turistická, Herba jí celou prochodila a prošmejdila. Na nový domov si přivykla ale velmi brzy a začala objevovat různá zákoutí, vylepšovat techniku skoku do dálky, nejlepší trénink je ze stolu na kuchyňskou linku a dále pokračovat až ke stropu,  hrát si na schovávanou, zkusit seskok z okna - naštěstí nejsou příliš vysoko - nebo že voda a koupání není to pravé ořechové. Takže nastala éra dětských pojistek na okna, později i zamykání dveří, protože je to kočička velmi vynalézavá a dveře jdou přece tak snadno otevřít, když se  pověsí na kliku. A o tom, jak si udělala výlet po zahradě, když někdo nevědomky otevřel dveře a ona proklouzla jako myška ven a my běhali s baterkou  a Herba z toho měla tak možná velkou legraci..tak to by bylo psaní na dlouho..
 

 
29. srpna 2009
...tímto datem začíná náš společný život s Herbou. Abychom pravdu řekli, z počátku jsme nikdy moc neuvažovali nad tím, že bychom si pořídili kočičku jako dalšího člena rodiny. Máme chovnou stanicí bernských salašnických psů a právě v tomto období byla naše fenka březí a zhruba za 14 dnů očekávala první potomky, takže naše myšlenky se ubíraly trochu jiným směrem. Kočičku jsme tedy měli, říkali jsme jí Paní Kočičková a vypadala - tedy hlavně v zimní srsti - jako malý lev, měla krásný límec a hustý ocas a byla to kočička velmi svá a svéhlavá. Celý den pobíhala někde venku a přišla akorát zkontrolovat plné misky a nechat se občas podrbat.
Tak jak byla naše kočička opatrná a neodvážila se nikdy jít ani na chodník, v noci se vydala na výlet a našli jsme ji nad ránem sraženou autem. V té chvíli padlo rozhodnutí, kočičku ano, ale už jen doma.. takže jediným oříškem zůstalo to, jaká že to kočička vlastně bude. Máme vcelku velké psy, takže by to měla být kočička trošičku menší a zase taková, kterých není mnoho..pak jsme narazili na internetu na ruské modré, byla tam vyfocena snad dvou měsíční koťátka a bylo rozhodnuto. Měli jsme štěstí v neštěstí, ráno jsme se rozloučili s Paní Kočičkovou a večer jsme si přivezli domů Herbu..tak začala naše kočičí anabáze